Viomi Xiaomi ekosistema: 10 protingų prietaisų namams ir virtuvei

Xiaomi ekosistema: 10 protingų prietaisų Viomi/Yunmi namams ir virtuvei, apie kuriuos jūs dar negirdėjote

Xiaomi Viomi ekosistema turi daugiau nei 100 technologinių sartapų, kuriems kompanija padėjo atsistoti ant kojų. Tarp jų yra keli pagrindiniai tiekėjai, atsakingi už savarankiškas produktų linijas. Prie jų priskiriama Foshan Yunmi Electric Technology Co kompanija – išmaniosios Viomi technikos gamintojas.

Nuo ko viskas prasidėjo

Yunmi steigėjas ponas Chen Xiao Ping nuo 1999 metų dirbo buitinės technikos Midea gamintojui, kur nuo 2013 metų tapo plėtros departamento vadovu. 2014 metų pradžioje Xiaomi buvo suinteresuota bendradarbiauti su Midea ir tuo metu ponas Liu De, atsakingas už ekosistemos vystymąsi, susitinka su Chenu, kad aptarti galimus bendrus projektus. Išgirdus apie Mi Ecosystem planus plėstis, ponas Chen Xiao Ping pasakoja apie savo planus pradėti savo veiklą. Po tokių naujienų, jį pakviečia į Pekiną dar vienam susitikimui kur jau dalyvauja Xiaomi vadovas ponas Lei Jun.

Xiaomi-Viomi-ekosistema

Po sėkmingų derybų ponas Chen Xiao Ping išeina iš Midejos ir nuo gegužės 2014 sukuria Yunmi kompaniją. Tų pačių metų vasara Xiaomi investuoja į savo naują partnerį, o praėjus metams į rinką išeina pirmas bendras produktas – kompaktiškas vandens filtras veikiantis atvirkštinio osmoso budu Mi Water Purifier. Jis išsiskiria minimalistiniu dizainu (už kurį net gavo IF design apdovanojimą) ir kainavo visai pagrįstų pinigų (tuo momentu apie 210$). Taigi nuo to laiko Yunmi gamina Xiaomi vandens valytuvus. Taip pat jie sukūrė vandens kokybės testerį Mi TDS Pen ir išmanųjį virinuką Mijia Smart Home Kettle.

Viomi gimimas

2016 metų vasara kompanija sukuria Viomi prekės ženklą ir paraleliai paleidžia savo produktų liniją jau be Mi logotipo. Ir tai ne tik filtrai – pagrindiniu kryptimi Yunmi pasirenka “protinga” techniką namams. Taip atsirado firminiai šaldytuvai su ekranais, prijungtos prie interneto skalbimo mašinos ir virtuvinis gartraukis su “dirbtiniu intelektu”, kuris kameros pagalba nustato garų intensyvumą ir pasirenka optimalia galia.

Xiaomi-Viomi-buitiniai-prietaisai

Viomi prietaisai moka apsijungti į vieną bendrą sistemą ir bendradarbiauti tarpusavyje, o valdymui naudojama telefono programėlė. “Protinga” dalis tapo prekės ženklo stiprumu, bet tuo metu Yunmi neturėjo ilgos tradicinių gamintojų patirties. Greitam augimui jai buvo reikalingi pinigai. 2018 metų rugsėjį kompaniją išėjo į IPO ir pritraukė 102 milijonų dolerių. Pati Yunmi buvo įvertinta 1,87 milijardo. Dabar Xiaomi turi 17,1% partnerinių akcijų, o susijusiam su ją fondui Red Better Limited priklauso 16,3% (iš viso gaunasi 33,4%).

Viomi/Yunmi kol kas neatlieka aktyviu veiksmu išorinėje rinkoje. Populiariųjų internetinių parduotuvių pardavėjai irgi neskuba platinti gabaritinę techniką, bet mums pavyko rasti kelis mažesnius prietaisus. Apie juos mes ir papasakosime šiame straipsnyje.

Išmanusis elektrinis virinukas Xiaomi Viomi Smart Kettle (YM-K1503)

Tai jau mineto Xiaomi virdulio artimas giminaitis, tik yra juodos spalvos ir šiek tiek turi dizaino pakeitimų – ant rankenėlės atsirado OLED-ekranėlis kuriame galima stebėti vandens temperaturą. Viomi Smart Kettle veikia pašildimo režime su keturiais iš anksto nustatytais profiliais nuo 50 iki 90 °C diapazone. Tarp jų galime lengvai persijungti paspaudus “Warm” mygtuką, o per mobiliąją programėlę galima nustatyti individualų profilį. Tarptautinis modelis su europiniu standartiniu jungčiu veikia per Mi Home (tik tuo atveju jeigu nustatymose išrenkta Europos regiono šalis).

xiaomi-Viomi-smart-kettle

Pasirinkimui siulomi du pašildymo variantai: virimas po atšildymo iki nustatytos temperatūros arba tam tikros temperatūros palaikymas. Išorinio plastikinio korpuso dėka vanduo ilgam laikui išlieka karštas. Viduje panaudotas nerūdijantis plienas su lygio atžymomis, nuo 0,5 iki maksimalaus 1,5 litro. Pilnai pripildytas Viomi Smart Kettle užsiveria maždaug per 5 minutės.

Nuotolinio virinuko įjungimo funkcija per išmanųjį telefoną dar neįdėjo. Ateities modeliuose lauksime pilnavertišką integraciją su “protingais” namais ir nuotolinį valdymą.

Dulkių siurblys – robotas Xiaomi Viomi Robot Vacuum Cleaner (VXRS01)

Pirmas Viomi robo-valytojas, kuris palaiko šlapiojo valymo funkciją ir aprūpintas galingų 1200 Pa siurbimo jėgos varyklių. Dulkių siurblys turi du šoninius šepėčius, kurie sumeta visą purvą prie įsiurbimo kanalo. Centrinio veleno, kuris naudojamas šiukšlių “iškasimui” iš kiliminės dangos, nėra. Po pagrindinio purvo ir dulkių valymo, Viomi Robot Vacuum Cleanerį galima siųsti šlapiai valyti grindis, prijungus specialų 200 ml vandens rezervuarą su šlapia servetėle. Giroskopo ir kitų jutiklių pagalba jūsų namų pagalbininkas piešia sau žemėlapį ir prisimena vietas kur jau yra išvalyta.

xiaomi-Viomi-robot-vacuum-cleaner

Kiniškas Viomi VXR01 variantas palaiko firminės mobiliosios aplikacijos sinchronizaciją, bet kitų šalių savininkams teks apsieiti paprastu pulteliu. Įmontuotas 2000 mAv (apie 30 W*v) akumuliatorius suteikia iki 2 valandu darbo. Kai siurblis pasieks žemo akumuliatoriaus lygio jis pats suranda kelią atgal į pakrovimo stanciją. Taip pat jis atpažįstą kliūtis ir nekrenta nuo laiptų.

Šiek tiek pagerintas antros versijos siurblio modelis aprūpintas lazeriniu atstumo matuokliu ir jo principu veikiančia navigacija, taip pat prisijungia prie Viomi Robot programėlės.

Portatyvinis šildytuvas Xiaomi Viomi Countertop Heater (VXNF01)

xiaomi-countertop-heater

Ne pats aktualiausias įrenginukas vasaros metu, bet pagrindinis jo privalumas yra tame Viomi Countertop Heater gali dirbti kaip paprastas ventiliatorius. Kai reikia šilumos šildytuvas gamina šiltą orą, palaikydamas pastovia temperatūra ant išėjimo (apie 40 °C). Nauda visus metus! Matosi, kad kūrėjai rasdavo įkvepimą Dyson kompanijos termoventiliatorių dizaine. Papildomai realizuota korpuso pasukimo funkcija. Taip pat prietaisas aprūpintas sistema, kuri neleidžia jam apsiversti – kai šildytuvas krypsta daugiau nei 40 laipsnių kampu automatiškai išjungiamas maitinimas.

Viomi šildytuvo galia yra 600 W. Jokių “protingų” funkcijų ir programėlių nenumatyta, yra tik 2 mygtukai valdymo skydelyje ir maitinimo jungiklis iš galo.

Vandens šildytuvas Xiaomi Smart Water Heater

xiaomi-Viomi-thermopot

4 litrų talpos prietaisas dirba vienu iš trijų režimu: be pašildymo, šiltas vanduo (40-90 °C) ir karštas (iki 100 °C). Tiksli temperatūra nustatoma sensorinių mygtukų pagalba ant pačio prietaiso, arba per Mi Home programėlę. Viomi Smart Water Heater papildomai turi TDS vandens kokybės jutiklį ir informuoja naudotoją apie aukštus vandens kietumo/taršos lygius. Aukštai išdėstytas snapelis leidžia pilti skysti iškart į buteliuką arba į kompaktišką termosą. Apsaugos nuo vaikų sistema blokuoja šildytuvą po kiekvieno naudojimo ir kad vėl pradėti naują pašildymo ciklą pradžiai reikia kelias sekundes laikyti pirštą ant pašviesto užrakto mygtuko. Porcijos reguliavimo nėra, vandens padavimas sustoja vėl paspaudus lašo mygtuką.

Pagrindinės funkcijos pavaizduotos ant sensorinio skydelio ir taip pat valdomi per išmanųjį telefoną, šiuo atveju tai yra malonus papildymas nei būtinybė. Jeigu norėsite pažaisti su Viomi Smart Water Heater nustatymais per Mi Home, programėlėje teks išrinkti Kinijos regioną.

Termopuodas Stainless Vacuum Cup

xiaomi-vacuum-cup

Portatyviniai termosai – populiariausi produktai. Kompanija siūlo pasirinkima iš dvejų modelių: Stainless Vacuum Cup 460 ml talpos ir mažiukas Portable Thermos 300 ml talpos. Abiejuose variantuose yra naudojamas atšokantis kamštelis su mygtuku ir snapelis gerimui. Puodas lengvai išardomas ir plaunamas. Iš išorės korpusas padengtas specialiais dažais, kurie užkerta kelią pirštų atžymoms ir purvų dėmėms. Kolba pagaminta iš nerūdijančio plieno viduje turi varinį padengimą kuris atspindi ir išsaugo šilumą. Pagal testus kambario temperatūroje verdantis vanduo per 24 valandas ataušta iki 35-37 °C . Be to šalti gaminiai irgi ilgai išlieka šaltais.

Mažai talpos? Tada jus galėtų pritraukti 1,5 l Viomi Steel Vacuum Pot. Simpatiškas termosas-virdulys aprūpintas patogu svirteliu skysčio pylimui, bet yra mažiukas “bet”, svirtis niekaip nesiblokuoja ir nėra apsaugotas nuo atsitiktinių paspaudimų tašėje/kuprinėje. Daiktas daugiau tinka stacionariam naudojimui.

Kompaktiškas vandens boileris Xiaomi Viomi DF01

Boileris montuojamas virtuvėje arba vonios kambaryje po kriaukle. 6,6 litrų talpos pilnai užtenka, kad išplauti rankas ir indus. Speciali emaliuoto bako konstrukcija su minimaliu siūlų kiekiu ir magnio anodas užtikrina ilgą katilo tarnavimo laiką, o tankus izoliacinis sluoksnis gerai išlaiko šilumą. 1500W galios Viomi DF01 gali pašildyti vandenį iki 75 °C.

xiaomi-Viomi-water-heater

Gamintojas pasirūpino sauso kaitinimo, perkaitimo ir viršslėgio apsauga. Vandens temperatūra reguliuojama paprastu rankenėlės pasukimu viršutinėje boilerio dalyje, jokių protingų funkcijų į katilą neįkišo.

Aromato difuzorius Xiaomi Viomi Aromatherapy Diffuser

Aromato difuzorius Viomi veikia kaip paprastas ultragarsinis oro drėkintuvas. Rimtam drėkinimui kompaktiniam įrenginiui neužteks galios, bet jo pagrindinis tikslas yra –  malonaus aromato sklidimas name. Vanduo ir kelios efirinių alėjų lašai vibruojančios membranos pagalba išardomi į mažas daleles ir skleidžiami į atmosferą garo pavidalu.

xiaomi-aromatherapy-diffuzer

Viomi Aromatherapy Diffuser aprūpintas spalvotu apšvietimu ir veikia kaip naktinis šviestuvas. Anksčiau prekyboje galimo buvo rasti kelias versijas: su paprastais mygtukais, papildomu Bluetooth dinamiku muzikai iš telefono, bet dabar liko tik “tylus” modelis su sensoriniu valdymu. Ant korpuso yra 3 mygtukai ir režimo indikatorius. Galima keisti garinimo intensyvumą ir nustatyti išjungimo laikmatį.

Vandens filtras Xiaomi Viomi MH1Z L1 su UV-sterilizatoriumi

xiaomi-Viomi-uv-water-filter

Šis filtras išsiskiria tuo, kad turi papildomą vandens UV-lempos valymo etapą. Sterilizacijos ciklas prasidėda paspaudus sensorinį mygtuką ir trunka 2 minutės, jiems praėjus lempa automatiškai išsijungia. Sistema turi maitinimą nuo įmontuoto akumuliatoriaus, kurio užtenka 40 ciklams. Pakrovimui naudojamas Micro USB jungtis, pasleptas po guminiu dangteliu. Bendra puodo talpa sudaro 3,5 l. Viršutinėje dalyje galima pamatyti filtravimo kartridžo indikatoriu (kartridžo viduje yra aktyvuotas anglis, kuris išgaunamas iš kokoso apvalkalo, ir kiti komponentai kokybiškam filtravimui).

Jeigu kyla abejonių dėl UV-valymo, Viomi taip pat siūlo dvigubai pigesnę paprastą baltos spalvos filtro versiją. Į standartinį komplektą įeina vienas kartridžas, papildomus reikia pirkti atskirai.

Šaldytuvo kvapo absorberis

Viomi inžinierių sumanimu aksesuaras įstatomas į jų pačių pagamintų “protingų” šaldytuvų specialius skyrius. Nors tai nėra būtina sąlyga. Gulint lentynos kampe jis irgi atlieka savo funkciją. Svarbiausia neužtverti ventiliacines angas, kad netrukdyti oro cirkuliacijai. Pavyzdžiui šaldytuve kuris turi NoFrost funkciją absorberį galima padėti prie pūtimo sistemos.

xiaomi-fridge-filter

Kaip jis veikia? Augalų fitoncidų pagalba filtras slopina patogeninių bakterijų vystymąsi ir padeda pašalinti nemalonų kvapą. Jį galima naudoti šviežumo zonoje ir net šaldiklyje (tik neaišku kam). Resurso užteks visiem metams.

Elektrinis dantų šepetėlis Xiaomi Viomi VXYS01

Dauguma kiniškų prekių ženklų pagamintų elektrinių dantų šepetėlių turi savo programėles statistiniams duomenims surinkti ir nustatyti lankstus režimus, bet Yunmi nusprendė pradėti nuo paprastumo ir išleido “neišmanųjį” modelį. Jis priskiriamas prie garsinių šepetėlių klasės su vibruojančia valymo galvute. Šerių svyravimo dažnis siekia iki 31 000 per minutę. Vienintelis mygtukas išdėstytas ant korpuso leidžia perjunginėti prietaisą tarp režimų, iš viso jų yra penki: maksimalaus greičio standartinis, delikatus valymas (tinka naujokams), dantenų masažas, dantų balinimas ir poliravimas.

xiaomi-Viomi-electric-toothbrush

Valymo trukmė nesikeičia ir trunka 2 minutės. Kas 30 sekundes šepetukas primena apie perėjimą prie kitos burnos zonos. Viomi VXYS01 apsaugotas nuo vandens pagal IPX7 standartą. Įmontuotas 2000 mAv talpos akumuliatorius teikia iki 3 mėnesių darbo per viena įkrovimą (skaičiuojant du valymus per dieną). Be to į dėžutę gamintojai pasirūpino įdėti du įkroviklių tipus: bekontaktinį ir standartinį laidinį. Atskirai įkrovikliai kol kas nėra parduodami, apie sinchronizaciją su kitais Xiaomi ekosistemos prietaisais informacijos irgi nėra.

Naujienos Xiaomi kompanijoje

mi.com

Tagged , , , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *