Xiaomi Roborock Vacuum Cleaner 1 ir 2gen. dulkių siurblių palyginimas

Įmonė Xiaomi gamina daugybę pažangių buitinių prietaisų. Jie gali būti sujungti į vieną išmaniąją sistemą valdoma tiesiogiai iš smartfono. Greitam ir kokybiškam namų tvarkymui gamintojas pristatė robotus-dulkių siurblius, iš kurių populiariausias yra „Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner “ ir jo atnaujintą versiją „Roborock S50 2gen“.

Norėdami išrinkti sau tinkamiausią robotą siurblį, siūlome jums susipažinti su kiekvieno roboto galimybėmis ir techninėmis savybėmis.

Robotas Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner

Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner siurblys

Roboto išorinę išvaizdą visiškai atitinka kompanijos sampratai – daryti paprastus ir stilingus įrenginius. Dulkių siurblys turi beveik tobulą rato formą. Jo priekinėje pusėje nėra nereikalingų dalių – tik mechaninis įjungimo/išjungimo mygtukas ir darbo būklės rodikliai.

Susidūrus su kliūtims, nuo pagrindinių elementų žalos apsaugo specialus apsauginis buferis šonuose. Korpuso gamybai naudojamas patvarus plastikas.

Apatinėje roboto dalyje yra šepetėlis, papildomas šoninis šepetys, ratelis ant pakartotinos platformos, keturi infraraudonieji jutikliai, skirti kontroliuoti aukštį, du ratai pritvirtinami prie spyruoklinių svirčių, dangtelyje yra micro-USB jungtis.

Dulkių siurblio pakrovėjas

Įkrovimo įranga yra gana dideli ir sunki, dėl to užima daug laisvos vietos ant grindų. Stovėjimo signalinės lemputės naudojamos lengvam ir greitam sujungimui su pagrindų, apačioje yra kontaktines aikšteles, prie kurių robotas siurblys Xiaomi prisijungia įsikrauti.

roborock siurblys

Maitinimo blokas yra pagrindinio korpuso viduje. Maitinimo laidas lengvai atjungiamas, prireikus jis paslepiamas į tam skirta vietą.

Veiklos principas

Produktas turi trys mikroprocesorius, kurie gauna visą informaciją iš įvairių jutiklių. Už orientaciją erdvėje atsakingas lazerinis diapazono ieškiklis. Jį susidaro iš foto-detektoriaus ir lazerinio diodo, kuris sukasi gulsčioje plokštumoje ir nuskaito plotą 5 kartus per sekundę greičių, o jo skenavimo dažnis yra 1800 skaičių per sekundę. Prietaisas tiksliai nurodo bet kokio dydžio kliūtį 6 metrų atstumų.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner kelias

Integruotas kompiuteris ir SLAM algoritmas sukuria virtualų kambario žemėlapį, kuriame puikiai matomi visi baldų komplektai. Robotas gali savarankiškai nustatyti savo vietą erdvėje ir supranta, kur jis jau sutvarkę, ir kur dar reikės valyti.

Dulkių surinkimas atliekamas pagal šitą technologiją: šiukšlės surenkami arčiau siurblio centro, irtik po to įkišamos į tam skirtą vietą. Prietaiso galimybes pasiekiamas galingų variklių, kuris sukuria 1800 Pa slėgį, o ventiliatoriaus galia pasiekia 0,67 m. kubą per minutę.

Dulkių siurblio galimybės

Tarp pagrindinių prietaiso darbo apibūdinimų reikėtų atkreipti dėmesį į:

  • Galimybe suktis vienoje vietoje, nepakeičiant judėjimo trajektorijos;
  • Galimybe įveikti kliūtis iki 18 mm;
  • Automatiški pranešimai naudotojui apie poreiki išmesti dulkes.

Akumuliatoriaus talpa yra 5200 mAh, tuo užtenką apie  250 kvadratinių metrų valymui, kuris trunka apie dvi su puse valandas;

Du veikimo režimai – vienkartinis valymas, kurio metu valomi visi kambariai, arba specifines srities valymas, kurio metų turėsite savarankiškai perkelti įrenginį į norimą tašką ir įsijungti.

Būtina atsiminti, kad šis Xiaomi dulkių siurblio modelis negali būti naudojamas drėgnoje patalpoje arba paleisti ant drėgno paviršiaus.

Dėka to, kad produktą galima sinchronizuoti per „Wi-Fi“ su smartfonų, vartotojas gali nuotoliniu būdu valdyti prietaisą ir nustatyti darbo tvarkaraštį. Galite nurodyti tikslią įjungimo ir išjungimo laiką ir nustatyti specifines valymo dienas.

Roborock 2 gen. robotas-dulkių siurblys

Šitas modelis yra pirmos versijos patobulintas atnaujinimas. Kūrėjai įdėjo daug pastangų, kad Roborock 2 gen. būtų įkeltas į TOP-10 pasaulio robotų siurblių įvertį.

xiaomi-mi-robot-2-vacuum-cleaner-2gen-dulkiu-siurblys

Savo išvaizdų šis modelis beveik nesiskiria nuo pirmosios versijos, taip pat turi minimalistinį dizainą. Tačiau produkto matmenys šiek tiek padidėjo, ir prisidėjo šlapio valymo funkciją. Tam yra specialus mopas, kuris palaiko vandens lygį, o specialus filtras sugeria jo perteklius. Atitinkamai, į sistemą buvo įvestį papildomi jutikliai.

Kalbant apie skirtumus tarp pirmos ir antrosios dulkių siurblių serijos  galima pabrėžti tai, kad:

  • Yra pridėtas vietinio valymo mygtukas. Norėdami perkrauti „Wi-Fi“ nustatymus, turite paspausti pirmąjį ir trečiąjį mygtukus;
  • Naujas nuotolį nustatomas rodiklis, kurio tikslumas siekia kelis milimetrus;
  • Robotas siurblys daugiau nebijo 20 mm aukščio kliūčių;
  • Po kambario nuskaitymo robotas pats nustato tinkamiausią judėjimo trajektoriją;
  • Ultragarsinių jausminių elementų įrengimas, kurie nepraleis nei vieno nešvarumo ar dėmes.
  • Didžiausio slėgio rodikliai gali pasekti net 2000 Pa.
  • Tinka valyti visokius paviršius, įskaitant kilimus. Siurblys pats nustato grindų tipą.
xiaomi-mi-robot-2-vacuum-cleaner-2gen-dulkiu-siurblys

Kaip ir pirmasis modelis, Xiaomi Roborock dulkių siurblys 2 lengvai sinchronizuojamas su išmaniųjų telefonų ir gali būti integruotas į „Protingo namo“ sistemą. Vartotojas gali naudotis nuotolinio valdymo funkciją, nustatyti operacijas pagal dažnį ir judėjimo trajektoriją. Yra suteiktą balso komandų atlikimo funkciją.

Parametrai:Robot Vacuum Cleaner 1 genRobot Vacuum Cleaner 2 gen
Valomo paviršiaus plotasiki 250 kv. m220-260 kV. m
Didžiausias slėgis1800 Pa2000 Pa
Akumuliatoriaus talpa5200 mAh5200 mAh
Autonomija2,5 valandos2,5 valandos
Masė3,8 kg3,8 kg
Matmenys345х96 mm353х96,5 mm.
Kaina279 Eu397 Eu

Apibendrinant

Palyginti dviejų Xiaomi dulkių siurblių modelių pajėgumus yra nesąžininga, nes akivaizdų, kad naujausia versija, turinti šlapio valymo funkciją ir didesnį jutiklių skaičių. Tačiau reikia nepamiršti, kad modernesnės mašinos kainą didesnė, o dulkių ir nešvarumų paviršiaus valymo kokybės požiūrių abi produktai yra maždaug gero lygio.

Taigi, rinkdami konkretų robotą, reikia atkreipti dėmesį į vartotojo poreikius. Galų gale, surinkimo kokybė, pagrindinių elementų ir agregatų patikimumas nesukelia jokių skundų. Todėl, jei reikalingas veiksmingas valymo įrenginys, pasirinkimas yra akivaizdus – Roborock 2 gen. S50 , bet jeigu užteks paprastesnio, gerai valančio dulkes ir nešvarumus prietaiso, galima rinktis ir pigesnio Mi Robot Vacuum Cleaner.

Robot Vacuum Cleaner 1 gen baltas

Robot Vacuum Cleaner 2 gen juodas ir baltas

Mi.com

Tagged , , , , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *