Xiaomi Globalinių versijų skirtumai nuo kinietiškų

Xiaomi Globalinių versijų skirtumai nuo kinietiškų

Xiaomi kompanija skirsto savo gaminius pagal rinkas per kurias platina savo produktus, aprūpinant to pačio modelio išmaniuosius telefonus skirtingomis funkcijomis ir programiniais ypatumais. Susiję tai pirmiausiai su noru tolygiai paskirstyti platinimą tarp skirtingų šalių. Juk Kinijoje arba Indijoje, kur aplamai yra gamybos pagrindas ir didžioji dalis pirkėjų, naujoves anonsuoja anksčiau, nei visame pasaulyje.

Kad perpardavėjai nesupirkinėtų visus įmanomus išmaniuosius telefonus savajai vietiniai rinkai, sudarant deficitą, kompanija skirsto rinkas ypatingos programinės įrangos ir kitų ypatumų pagalba. Taip pat specialios modifikacijos turi politines priežastis, pavyzdžiui Kinijoje į jas žvelgia per KLR įstatymų prizmą, pagal kuriuos daugybė vakarinių servisų yra draudžiami. Dėl to pas kitus pirkėjus už Kinijos ribu gali atsirasti problemų perkant ir naudojant kiniškas Xiaomi versijas vietoj globalinių.

Kuo skiriasi kinietiška Xiaomi versija

Naudojant kinišką Xiaomi versiją Europos šalių gyventojams gali atsirasti nepatogumų. Pirmiausiai, tokiuose modeliuose yra minimalus kalbų kiekis, anglų kalba ir hieroglifai. Galima pabandyti pridėti kitas kalbas per MoreLocale programėlę, bet tai nesuveiks 100% taisyklingai.

Dėl to, kad Google servisai yra užbaninti Kinijoje, išmanieji telefonai neturi tam tikrų iš anksto įdiegtų programų. Aplikacijų parduotuvę, žemėlapius, Youtube servisą, klaviatūrą ir kitas reikiamas aplikacijas teks rankinių būdu ieškoti ir įdegti per internetą.

Be programinių skirtumų yra ir fiziniai. Dėl to kad nei vienas operatorius Kinijoje nenaudoja darbui LTE 800 MHz diapazoną, dauguma kinietiškų Xiaomi neturi Band 20 palaikymo. Net jeigu įdegti tarptautinį pagrindą MIUI, greitasis 4G internetas neveiks ten kur ryšis padengiamas LTE 800 (tik 2G arba 3G).

Kas liečia iš naujo įdiegtos globalinės programinės įrangos, irgi nėra viskas taip paprasta. Jei anksčiau kiekvieną “kinietį” anksčiau legvai buvo paversti “globalų”, tai dabar tam reikia atrakinti įkrovos tvarkyklę. Tai nėra sunku, bet turi savo rizikų ir laiko trukumus, nes leidimo gavimas užtrunka nuo 360 valandų. Jeigu globalinės versijos diegimą atlieka žmogus be patirties ir neatsargiai, Xiaomi telefonas gali išvis nustoti veikti.

Xiaomi Global ROM ir Global Version skirtumas

xiaomi global versija

Tokiose parduotuvėse kaip AliExpress dažnai galima sutikti “Global ROM” partijas. Pardavejai atkreipia dėmesį į kalbų pasirinkimą, oficialių atnaujinimų ir Google servisų palaikymą. Iš pirmo žvilgsnio, tokius prietaisus galima priimti kaip tikrus tarptautinius modelius, bet neapsigaukite, tarp Global ROM ir Global Version yra skirtumai.

Global ROM – tai yra kinietiška Xiaomi išmaniojo telefono versija, kurioje pardavėjas savarankiškai atrakino programėlių parduotuvę ir įdiegė tarptautinę programinę įrangą. Pagal programinę įrangą toks prietaisas beveik niekuo nesiskiria nuo globalinės versijos, bet aparatiniai skirtumai (tokie kaip LTE b20 trūkumas) pasilieka. Taip pat galimos problemos su bankinėmis aplikacijomis.

Global Version – tai tikra, originali, tarptautinė Xiaomi versija. Joje yra įdiegta oficiali programinė įranga, yra visu europietiškų dažnių palaikymas, viskas veikia kaip priklauso.

Kaip atskirti kinietišką Xiaomi nuo globalinės versijos

Kad nenusipirkti „netvarkingą“ išmanųjį telefoną ir kad vėliau nekiltų sunkumų, apačioje prisegiu instrukciją kaip atskirti kinietišką Xiaomi nuo globalinės versijos.

Dėžutės skirtumai

Globalinės ir kinietiškos Xiaomi versijų skirtumai slepiasi pakuotės dizaine. Ant tarptautinio modelio dėžutės nėra hieroglifų, visi pavadinimai ir charakteristikos yra užrašyti anglų kalba. Taip pat ant jos viršuje arba ant šono turi būti priklijuotas raudonas lipdukas “Global Version”.

xiaomi dezutes skirtumai

“Kinetis” lipduko neturi, o hieroglifus ne su kuom nesupainiosi. Transportavimo plėvelės, ant  pačio išmaniojo telefono, irgi aprašyti hieroglifais. Kai kurie modeliai (pavyzdžiui Redmi Note), taip pat turi skirtumu dėžutės dizaine, pavyzdžiui, žyma – „išplėstinė 18 mėnesių garantija“.

global chinese boxes

Užrašai ant korpuso

ant užpakalinės globalios „Xiaomi“ versijos plokštės yra pavaizduoti logotipas, modelio numeris, užrašas “Made in China” (arba India), “CE” ir užbrauktos šiukšlių dėžes piktogramos. Pirmasis nurodo atitikties ES standartams sertifikavimą, antrasis – įspėjo dėl paprasto utilizavimo neleistinumo, nes viduje esančios baterijos.

Xiaomi uzrasaiant korpuso

Kinietiškoje versijoje ant galinės plokštės yra užrašytas tik gamintojo logo. Gali trūkti modelio numerio, o piktogramų paprastai nėra.

Įkroviklis

Taip pat galite atskirti kinietišką Xiaomi pagal įkroviklį. Kinijoje naudojami lizdai su plokščiais kaiščiais, todėl tokiam įkrovikliui reikalingas adapteris. Pasaulinėje versijoje yra pridėtas įkroviklis su kaiščiais Europos lizdams, kuriems nereikia adapterių.

global Xiaomi ikroviklis

Kaip išimtį, verta pabrėžti, kad tinkle yra atsiliepimų apie Xiaomi pirkimą su anglišku įkrovikliu (tris didelį kvadratiniai kaiščiai, trečias kontaktas skirtas įžeminimui). Tokiam įkrovikliui taip pat reikia adapterio, skirto Europos standartų lizdui, tačiau galite būti tikri, kad tai yra globalinė versija.

MEID trukumas

Kinijoje yra populiarios CDMA tinklai, dėl to CN-versija, skirtingai nuo globalinės, turi MEID. Tai yra specialus identifikatorius, IMEI analogas, kuris yra naudojamas 3G tinkluose, kurios naudoja CDMA technologiją. Tarptautinėje versijoje jo nėra.

Patikrinti MEID buvimą/nebuvimą galima per nustatymus. Atidarykite kategoriją “Apie telefoną”, raskite ten skiltį “Bendra informacija” ir pažiūrėkite ar šalia IMEI nėra dar ir MEID. Jeigu nėra – reiškia globalinė versija, jei yra – kinietiška.

Nenorint patirti problemų dėl programinės aparatinės įrangos, patartina nusipirkti oficialų „Global Version“ modelį. Paprastai jis gerai veikia su visais Lietuvos operatoriais, nereikia jokių „šokių su bugnais“, tokių kaip parsisiuntėjo atrakinimas. Taip pat skirtingai nuo CN, yra LTE b20 palaikymas.

Perkant Global ROM versiją irgi yra savo privalumų. Pirmiausia, tai yra šiek tiek pigiau. Antra, perinstaliuota sistema gali būti patogi naudotojams iš Ukrainos. Nes ukrainietiški operatoriai nenaudoja LTE b20 800 Mhz, taigi jo palaikymo trukumas niekaip netrukdo. Be to tokie išmanieji telefonai Xiaomi gali dirbti su Intertelekomo ryšiais CDMA pagrindu, skirtingai nuo globalinių be MEID.

Pirkti kinietišką modifikaciją yra prasmės, kai jūs aiškiai suprantate kaip ir kur naudosite savo prietaisą, kaip tas modifikacijas ir nustatymus atlikti ir kad anglų kalbos jums užteks pilnavertiškam naudojimui. CN modeliai yra pigiausi ir juos įmanoma atrišti, suinstaliuoti oficialią arba kustomizuotą globalinę sistemą, tokia kaip XiaomiEU. Bet užsakymas reikalauja laukimo, o modifikacijos visada turi riziką padaryti iš jūsų telefono “plytą” jeigu instaliacija yra atlikta be reikiamo proceduros suvokimo.

Kitos Xiaomi naujienos ir straipsniai

mi.com

Tagged , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *